150 Soruda Fıtrata Uygun Çocuk Yetiştirmek + Bebek Sahibinin El Kitabı

₺24.90

Kitap Özeti

150 Soruda Fıtrata Uygun Çocuk Yetiştirmek ve Bebek Sahibinin El Kitabı 2 kitap bir arada 24,90 TL

150 Soruda Fıtrata Uygun Çocuk Yetiştirmek

Kur’an, ‘bir’ insan inşa etme kitabıdır ve bu ilahî kitabın satırlarında çocuk terbiyesi için gerekli bütün bilgiler, sistemler ve davranış kalıpları ziyadesiyle mevcuttur. Maharet, vahye muhatap olabilen bir kalp, doğruyu düşünebilen bir akıl ve acziyeti haykıran bir niyetle Rabbi Rahim’in kapısını tıklatmaktır. Sonrası zaten kendiliğinden şekil alacak, kendi yolunu doğal seyri içinde kolaylıkla bulacaktır.

İşte bu yüzden, çocuk terbiyesinin asıl referans noktası, bizatihi Yaradan’ın koyduğu kurallar sistemi olmalıdır. Sonrasında bilim, evrensel kabul görmüş değerler, kültür, örf ve âdetler bu sistemin kılcallarını oluşturmalıdır. Böylelikle, doğru terbiye kanalları sarsılmaz değerler üzerine bina edilmiş olacaktır.

Kur’an-î gerçeklerin pedagojiye bakan boyutunda görürüz ki, ergenliğe kadar olan süreçte çocuk eğitimi, çocuğun yaş dönemlerine has gereklilikler içerir. Bu dönemleri bilmek, gereklerini yerine getirebilmek adına anne-babalara büyük kolaylık sağlayacaktır. Her sürecin içerdiği problemler, yine kendi yaş dönemi içerisinde değerlendirilerek çözüme ulaşılacaktır.

Yazarlarımız Dr. Hayri Gözlükgiller ve Hatice Kübra Tongar’ın uzmanlık alanlarını birleştirmeleri sonucu oluşan bu kitap, Kur’an’ın ışığıyla bilimin ışığını birleştiriyor ve çocuk ebeveyn ilişkisinin en elzem meselelerine 150 soruyla net cevaplar veriyor.

Çocuğunuzu bebeklikten itibaren ruhsal ve bedensel olarak nasıl kavrayacaksınız? Onu hangi ilkelerle, nasıl terbiye edeceksiniz? Zorluklarla nasıl baş edeceksiniz? Çocuğunuzla sağlıklı iletişimin temel kuralları nelerdir? Vicdan, onur, nefs, dua, paylaşma gibi kavramları çocuğunuza nasıl öğreteceksiniz? Çocuğunuzu terbiye ederken, kendinizi nasıl terbiye edeceksiniz?

Çocuğunuzu ve kendinizi anlamanız için eşsiz bir rehber, Kur’ani ve Nebevi terbiyeyle pedagojinin birleşmesinden oluşan, ebeveynler için bir başucu kitabı. Hadisler, menkıbeler, tarihimizden anekdotlar eşliğinde…

Bebek Sahibinin El Kitabı

Keşke bebekler yanlarında bir elkitabıyla doğsalardı.
Herkesin merak ettiği 365 pediatrik soruyu
40 yılı aşkın süredir bu konuda araştırmalar
yapan Dr. Bud Zukow yanıtlıyor.
Bebeğim hiç uyumayacak mı?
Bebeğimizi nasıl bir rutine oturtabiliriz?
Katı yiyeceklere ne zaman geçmeliyiz?
Ne kadar ağlaması normaldir?
Ebeveyn olmaya alışacak mıyım?
Bebek Sahibinin Elkitabı, Dr. Zukow’un deneyimleriyle sizlere cesaretli çözümler ve tavsiyeler sunuyor. Böylece birçok can alıcı konu çözüme ulaşıyor.
Bebek Sahibinin Elkitabı, ilk günden birinci yılın sonuna kadar akılcı, zeki ve zorlayıcı sorularınıza yanıtlar bulacak,gece ve gündüz uygulayabileceğiniz taktikler sunacak. Her bir soruda, kendi doktorunuzu arayıp ondan kendiniz
ve bebeğiniz için doğru kararlar vermenizi sağlayacak yanıtlar alıyor gibi hissedeceksiniz.

Sepetiniz
Kargo ücretsizdir.
Ücretsiz Kargo Hızlı Gönderim
Whatsapp Sipariş