Clarice Bean Çaktırma + Clarice Bean Başı Dertte

₺19.90

Kitap Özeti

Clarice Bean,Çaktırma

Lauren Child tarafından yaratılan muzip, zeki ve afacan karakter Clarice Bean serisinin üçüncü kitabı Clarice Bean, Çaktırma Çaktırma’da kahramanımızın hayatında beklenmedik değişiklikler oluyor ve Clarice “Kaygı” ile tanışıyor. Serinin diğer kitaplarında olduğu gibi “Çaktırma”da da bir çocuğun gündelik hayatından kesitler, hayal gücü, naif, sade ve eğlenceli bir dille kaleme alınıyor.Kitapta, Clarice Bean en sevdiği roman kahramanı süper dedektif Ruby Redford’un “Hayatta Kalma Kılavuzu – En Kötü Kaygıyla Karşılaşınca Ne Yapmalı” ve “Casus Kulavuzu”nu okurken günlük hayata dair pek çok şey öğreniyor. Örneğin Ruby, “Her casusun bir sağ kola ihtiyacı vardır” diyor. Neyse ki Clarice’in hayatında her zaman güvenebileceği, çok sevdiği en yakın arkadaşı Betty var; insanın ne zaman casusluk yapmak zorunda kalacağı belli olmaz ki… Clarice Bean bir yandan casusluğun inceliklerini öğrenirken bir yandan da kendine Ruby’nin “En Kötü Kaygıyla Karşılaşınca Ne Yapmalı” kitabından esinlendiği bir en kötü kaygılar defteri hazırlıyor ve hayattaki kaygılarını listeliyor; örneğin; değişim, taşınmak, sonsuzluk.

Ruby kitabında diyor ki; “İnsanın en büyük kaygısı, hakkında kaygılanmayı bile düşünmediği kaygıdır.” Yoksa Clarice’in hakkında kaygılanmadığı bile düşünmediği en büyük kaygısı, en yakın arkadaşı Betty Moody’den ayrılmak olabilir mi? Ya da sınıflarına yeni gelen soğuk bir kızla arkadaş olmak zorunda kalması?

Serinin ilk kitabı Kesinlikle Ben, Clarice Bean’de, okullarında düzenlenen ve kulağa kesinlikle çok sıkıcı gelen kitap projesiyle başı dertte olan Clarice Bean serinin ikinci kitabı olan Clarice Bean, Başı Dertte’de öğretmeni Bayan Wilberton’ın düzenlediği yazım yarışmasıyla ve sınıfça sahnelenecek Müziğin Sesi piyesinde başrol olmakla uğraşıyordu.

20’den fazla dile çevrilen, dünyanın pek çok ülkesinden yüz binlerce seveni olan Clarice Bean serisinin üçüncü kitabı Ahmet Fethi tarafından Türkçeye kazandırıldı.

Yazar Lauren Child, çocukların ve çocuklarına okuyacakları kitaplar konusunda yol gösteren anne-babaların kısa sürede ilgisini çeken Clarice Bean serisinin dördüncü kitabını yazıyor.

Clarice Bean, Başı Dertte  

20’den fazla çocuk kitabı yazıp resimleyen Lauren Child, “kesinlikle” çok sempatik bir kızla tanıştırmıştı bizi: Clarice Bean. 20’den fazla dile çevrilen, dünyanın pek çok ülkesinden yüz binlerce seveni olan Clarice Bean’i Türkiye’deki çocuklar da çok sevdi. Serinin ikinci kitabı Clarice Bean, Başı Dertte yine müthiş çizimler eşliğinde, çılgın bir zeka ürünü, temposu yüksek, heyecanlı bir öykü anlatıyor ve çocukların için ısıtacak bir finalle son buluyor. Kitap, The Literacy Association WOW Award (Okuryazarlık Derneği WOW Ödülü) kazandı.Serinin ilk kitabı Kesinlikle Ben, Clarice Bean’de, okullarında düzenlenen ve kulağa kesinlikle çok sıkıcı gelen kitap projesiyle başı dertte olan Clarice Bean’in bugünlerde başı yine durmadan derde giriyor. Keşke dertlerden kurtulmada en sevdiği roman kahramanı, süper dedektif Ruby Redfort kadar iyi olsa… Bu seferki en büyük derdi öğretmeni Bayan Wilberton’ın düzenlediği yazım yarışması. Onca sözcüğün nasıl yazıldığını öğrenmek ne kadar da zor. Pek çok açıklanması zor şey var bu yazım denen şeyle ilgili. Örneğin GELİYOR’un R’sini neden söylemiyoruz ya da neden AĞBİ deyip de AĞABEY yazıyoruz? Clarice nasıl yapacak da bu zor denklemlerin içinden çıkacak? Neyse ki hayatında onu heyecanlandıran başka şeyler de var: Örneğin, sınıfça sahneleyecekleri Müziğin Sesi piyesi. Clarice ona küçük bir rol de verilmiş olsa başrollerden birini oynamakta kararlı ve bir ara başrolü almaya oldukça yaklaşıyor. Ama arkadaşı Karl, başını gerçekten büyük bir derde soktuğunda Clarice ona yardım etmek için piyesteki rolünü tehlikeye atıp kesinlikle beklenmedik bir şey yapıyor ve başını bir kez daha derde sokuyor…

“Yazım? Kim bilir nereden geldi ve neden bu kadar zor. Kim akıl ettiyse, çok tuhaf biri olmalı.”
Clarice Bean

“Bildiğiniz bir şeyin ne zaman işinize yarayacağını asla bilemezsiniz.”
Ruby Redfort

“Clarice Bean, Başı Dertte kitabı tüm yaş grupları için harika bir kitap! Bir kez okuduktan sonra tekrar okumak isteyeceksiniz.”
Nona

“Çok zeki ve çok komik. Clarice Bean’e doyamıyoruz.”
The Sunday Times

İlgili Kitaplar

Clarice Bean, Çaktırma

₺9.90

Sepetiniz
PTT KARGO Ücretsiz Kargo Fırsatı
Whatsapp Sipariş