Çocuklar Okuyor 5

₺19.90 Ücretsiz Kargo

Kitap Özeti

Clarice Bean, Çaktırma

Lauren Child tarafından yaratılan muzip, zeki ve afacan karakter Clarice Bean serisinin üçüncü kitabı Clarice Bean, Çaktırma Çaktırma’da kahramanımızın hayatında beklenmedik değişiklikler oluyor ve Clarice “Kaygı” ile tanışıyor. Serinin diğer kitaplarında olduğu gibi “Çaktırma”da da bir çocuğun gündelik hayatından kesitler, hayal gücü, naif, sade ve eğlenceli bir dille kaleme alınıyor.Kitapta, Clarice Bean en sevdiği roman kahramanı süper dedektif Ruby Redford’un “Hayatta Kalma Kılavuzu – En Kötü Kaygıyla Karşılaşınca Ne Yapmalı” ve “Casus Kulavuzu”nu okurken günlük hayata dair pek çok şey öğreniyor. Örneğin Ruby, “Her casusun bir sağ kola ihtiyacı vardır” diyor. Neyse ki Clarice’in hayatında her zaman güvenebileceği, çok sevdiği en yakın arkadaşı Betty var; insanın ne zaman casusluk yapmak zorunda kalacağı belli olmaz ki… Clarice Bean bir yandan casusluğun inceliklerini öğrenirken bir yandan da kendine Ruby’nin “En Kötü Kaygıyla Karşılaşınca Ne Yapmalı” kitabından esinlendiği bir en kötü kaygılar defteri hazırlıyor ve hayattaki kaygılarını listeliyor; örneğin; değişim, taşınmak, sonsuzluk.

Ruby kitabında diyor ki; “İnsanın en büyük kaygısı, hakkında kaygılanmayı bile düşünmediği kaygıdır.” Yoksa Clarice’in hakkında kaygılanmadığı bile düşünmediği en büyük kaygısı, en yakın arkadaşı Betty Moody’den ayrılmak olabilir mi? Ya da sınıflarına yeni gelen soğuk bir kızla arkadaş olmak zorunda kalması?

Serinin ilk kitabı Kesinlikle Ben, Clarice Bean’de, okullarında düzenlenen ve kulağa kesinlikle çok sıkıcı gelen kitap projesiyle başı dertte olan Clarice Bean serinin ikinci kitabı olan Clarice Bean, Başı Dertte’de öğretmeni Bayan Wilberton’ın düzenlediği yazım yarışmasıyla ve sınıfça sahnelenecek Müziğin Sesi piyesinde başrol olmakla uğraşıyordu.

20’den fazla dile çevrilen, dünyanın pek çok ülkesinden yüz binlerce seveni olan Clarice Bean serisinin üçüncü kitabı Ahmet Fethi tarafından Türkçeye kazandırıldı.

Yazar Lauren Child, çocukların ve çocuklarına okuyacakları kitaplar konusunda yol gösteren anne-babaların kısa sürede ilgisini çeken Clarice Bean serisinin dördüncü kitabını yazıyor.

Ertuğrul, ‘Kahraman Lazım’ Dediler Geldik!

Her çocuk bir süper kahramandır aslında.

Ertuğrul da öyle çok süper bir kahraman. İçindeki iyi ve doğru sesi dinlemenin büyük bir kahramanlık olduğunu keşfetmiş. Keşfetmesine keşfetmiş de bu durum, zaman zaman onu zor durumda bırakmıyor değil

İçi gırgır, şamata, aksiyon, macera ve bol süper kahramanlık dolu bu kitabı çok seveceksin. Süper kahraman dediysek; Ertuğrul, binalara tırmanmıyor, pelerini ile uçmuyor, at tepesinde savaşlara falan katılmıyor tabii.

Onun yerine, ödevleri ile boğuşuyor. Kardeşi ile anlaşmaya çalışıyor. Arkadaşları ile yaşadığı sorunları en adil şekilde çözmeye çalışıyor. Ertuğrul’da daha ne süper kahramanlık numaraları var bi bilsen!

Cüceler ve Devler Ülkesi’ne Yolculuk-Gulliver’in Gezileri 1

Ne kadar kocamansınız ya da ne kadar minicik, dünyanın karşısında?..

Gulliver’in Gezileri kitabının ilki olan

Cüceler ve Devler Ülkesi’ne Yolculuk’ta kahramanımız önce minik insanların ülkesi Lilliput’a, daha sonra da devlerin yaşadığı Brobdingnag’a gidiyor

ve bakın nasıl maceralar yaşıyor…

“Kuşkusuz büyüklük veya küçüklüğün görece olduğunu söyleyen filozoflar da haklıydı. Lilliputluların da kendilerine saygı gösterecek görece daha küçük insanlardan oluşan topluluklar bulması mümkündü. Dünyanın henüz keşfedilmemiş yerlerinde bu devlerden de daha büyük insanlardan oluşan toplulukların olmadığını kim söyleyebilirdi ki?”

İlgili Kitaplar

Çocuklar Okuyor Seti 4

₺19.90

Sepetiniz
Ücretsiz Kargo Hızlı Gönderim
Whatsapp Sipariş