Distopya Roman Seti

₺59.90 Ücretsiz Kargo

Kitap Özeti

1984

Büyük Birader sakin, ciddi ve koruyucu gözlerle onu izliyordu: Peki ya bu siyah bıyıkların altında nasıl bir gülümseyiş gizliydi? O kurşun gibi ağır sözler yankılandı zihninde:

SAVAŞ BARIŞTIR

ÖZGÜRLÜK KÖLELİKTİR

CEHALET GÜÇTÜR”

Yirminci yüzyıl edebiyatının en büyük isimlerinden biri olan George Orwell’in zamanın ötesinde olan kült kitabı 1984, ilk yayınlandığı tarihten günümüze en çok satanlar listesinde yerini almıştır. Orwell, oldukça rahatsız edici bir atmosferi, karakterlerin yaşadığı iç çelişkilerini ve bir karabasan gibi çöken gelecek senaryosunu olağanüstü bir kurgu ile okuyucuya sunar. Günümüzde tartışılan bireyin hayatının izlenmesi, denetlenmesi gibi konular uzun zaman önce Orwell tarafından öngörülmüş, romanda; bireyin kontrol edildiği, düşünmenin dahi denetlendiği ve her anlamda baskının hâkim olduğu bir dünya çizilmiştir. Distopya türünün en çarpıcı örneklerinden olan 1984 güncelliğini yitirmeyecek olan bir başyapıttır. 

Hayvan Çiftliği

Yirminci yüzyıl edebiyatının en önemli isimlerinden biri olan George Orwell, kinayeli anlatımı ile Hayvan Çiftliği adlı eserinde yergi türünün dünyadaki en etkili örneklerinden birini vermiştir. 1940’lardaki reel sosyalizmin eleştirisi olan bu kitapta Orwell hayvanlar üzerinden yaptığı kurgu ile sisteme olan eleştirilerini yöneltmiştir. Bir masal anlatımı ile yazılan bu eser, gerçekte mükemmel bir siyasi hicivdir.

Fahrenheit 451

“Yazılmış en iyi bilimkurgu romanı. İlk okuduğumda, yarattığı dünyayla kâbuslar görmeme sebep olmuştu.” -Margaret Atwood

“Öyle bir eser ki, hakkında ne söylesem eksik kalır.” -Neil Gaiman

Hugo En İyi Roman Ödülü

Prometheus Şeref Kürsüsü Ödülü

Ray Bradbury sadece bilimkurgunun değil fantastik edebiyatın ve korkunun da yirminci yüzyıldaki ustalarından biri. Bilimkurgunun “iyi edebiyat” da olabileceğini kanıtlayan belki de ilk yazar. Yayımlandığı anda klasikleşen, distopya edebiyatının dört temel kitabından biri olan Fahrenheit 451 ise bir yirminci yüzyıl başyapıtı.

İlgili Kitaplar

1984

₺21₺14.70

İNDİRİM

Cesur Yeni Dünya

₺30.00

Hayvan Çiftliği

₺11₺7.70

İNDİRİM

Fahrenheit 451

₺30.00

Aire Altın Tozu

₺32.00₺20.20

İNDİRİM

Sepetiniz
Ücretsiz Kargo Fırsatı PTT KARGO
Whatsapp Sipariş