Erwin Rommel – Osprey Büyük Komutanlar

₺25.55

Kitap Özeti

OSPREY Büyük Komutanlar Serisi Başlıyor.

Tarihin en büyük komutanlarının yaşam öyküleri, muharebe tecrübeleri, uyguladıkları taktikler ve statejiler…

1940’ta başlayan Fransa Muharebesi’nde birliklerini olağanüstü bir hızla komuta eden ve emrindeki 7’nci Panzer Tümeni’nin “Hayalet Tümen” olarak anılmasını sağlayan Erwin Rommel, 1941’den itibaren Afrika Kolordusu’nun başında sergilediği kurnazlık, gerçekleştirdiği aldatmacalar ve sürpriz saldırılar sebebiyle “Çöl Tilkisi” namıyla anılmaya başladı.

Rommel, İkinci Dünya Savaşı’nın en meşhur komutanlarından biri olarak bilinse de muharebelerin tozunu ilk kez Birinci Dünya Savaşı’nda yutmuştu. Alman İmparatorluğu’nun genç bir subayı olarak savaş boyunca ülkesine büyük bir özveriyle hizmet etti. Öyle ki savaşta sergilediği cesaret sebebiyle genç yaşına rağmen Almanya’nın en üstün cesaret madalyası olan Pour le Mérite’le ödüllendirildi. Başarıları İkinci Dünya Savaşı’nın erken safhalarında Fransa’da hız kazanan, Kuzey Afrika’da elde ettiği zaferlerle kariyerinin doruğuna ulaşan ve savaşın sonlarında Müttefik çıkarmasına karşı Fransa savunmasını organize etmek gibi hayati bir görevin başına getirilen Rommel, Hitler’e karşı gerçekleştirilen suikast girişimiyle ilişkili olduğu gerekçesiyle savaş henüz sona ermeden intihar etmeye zorlandı.

Bu kitap, İkinci Dünya Savaşı’na damgasını vuran Erwin Rommel’in askerî yaşamına, komutanlığına, güçlü ve zayıf yanlarına odaklanmakla kalmıyor düşmanlarının yüreğine korku salan bir şöhrete nasıl ulaştığının izini sürüyor. “Erwin Rommel”, içerdiği birçok orijinal çizim, fotoğraf ve resimle tüm okurlara gerçek bir belgesel heyecanı sunuyor.

İlgili Kitaplar

Hayatım-Kazım Karabekir

₺30₺21.90

İNDİRİM

Defterimden Portreler

₺30.00₺22.50

İNDİRİM

Gazi Mustafa Kemal Atatürk

₺40₺28

İNDİRİM

Hitler ve Siyonizm

₺30.00₺29.90

İNDİRİM

Hitler’in Generalleri Konuşuyor

₺75.00₺54.75

İNDİRİM

20. Yüzyıl Siyasi Tarihi

₺80.00₺69.90

İNDİRİM

Roma İmparatorluğu’ndan Hitler’in Almanyası’na Avrupa Tarihi Üzerine Yazılar

₺28.00₺27.90

İNDİRİM

Kardeşler Takımı

₺40.00₺39.90

İNDİRİM

Savaşta Liderlik – Tarihe Yön Verenlerden Hayati Dersler

₺35₺25.55

İNDİRİM

Sepetiniz
PTT KARGO Ücretsiz Kargo Fırsatı
Whatsapp Sipariş