Gezegenleri Yedik Doymadık + Ateşbaz Dedenin Çırakları

₺16.00

Kitap Özeti

Gezegenleri Yedik Doymadık

Sağlıklı bir yaşam bilinci oluşturabilmek adına Hayykitap Çocuk, Sağlıklı Beslenme Hikayeleri Serisi ile sorunu temelden çözmeyi amaçlıyor ve ilk defa konunun en önemli muhataplarına, çocuklarımıza hitap ediyor.

İşte serinin bu kitabında sizleri bekleyen hikayeler;

GEZEGENLERİ YEDİK DOYMADIK
Dünyayı yiyebilir misin? Ya güneşi? Ayı? Biz hepsini yedik, yine de doymadık. Bakalım sen bu hikayeyle gülmeye doyacak mısın?

DEMİR BİLEK İREM
Demir Bilek İrem, bileği demir gibi güçlü bir kız. Sen de tanışmak ister misin?

MANGAL BEKÇİSİ TOROS
Toros aslında bir Sivas Kangal köpeği ama mangalı görünce Sivas mangal köpeği oluyor. Mangalı kim sevmez ki? Bu hikaye sana, sağlıklı mangal nasıl yapılır öğretecek.

BÜŞRA’NIN HUZUR SOFRASI
Bazen yediklerimiz değil paylaştıklarımız daha tatlıdır biliyor musun? Paylaşmak huzur verir. Tıpkı Büşra’nın huzur sofrasında olduğu gibi…

DALİLA’NIN MEKTUBU
Dalila sana bir mektup yazmış. Bu belki de hayatında okuduğun en önemli mektup olacak. Dalila ve kardeşi Banji senden haber bekliyorlar. Onları sakın yalnız bırakma.

MUTFAKTA İŞLER KARIŞTI
Mutfakta işler karıştı, sebzeler meyveler havada uçuşuyor. Cemil mi şaşkın yoksa annesi mi? Gel şu işi seninle beraber çözelim.

Ateşbaz Dedenin Çırakları 

Sağlıklı bir yaşam bilinci oluşturabilmek adına Hayykitap Çocuk, Sağlıklı Beslenme Hikayeleri Serisi ile sorunu temelden çözmeyi amaçlıyor ve ilk defa konunun en önemli muhataplarına, çocuklarımıza hitap ediyor…

İşte serinin bu kitabında sizleri bekleyen hikayeler;

ERİK FAZLA KAÇINCA
Erik fazla kaçarsa ne olur biliyor musun? Tarkan ve Batuhan öğrenmişler ama tuvalete de zor yetişmişler. Neyse ki babaanneler bu işleri çözer.

ÇOK HIZLI BÜYÜYORUM ANNE
Bademcikler birden bire büyüyen Emir büyüdüğünü sandı ama boyu uzamamıştı, kilosu da artmamıştı. Büyüyorum sanırken hastalanmak ne büyük hayal kırıklığı. Vah Emir vah…

PEMBE MOR UYUMAK ÇOK ZOR
En güzel pembeler, en güzel morlar bu hikayede. Sıla’nın uykusunu getiren bu mor denize sen de dalmak istersen durma çevir bakalım sayfaları.

DENİZİN ÇOCUKLARI
Levent, Deniz ve Bahri. İşte denizin çocukları. Onlar susuz duramaz. Bol bol su içerler. Su içmenin de bir şekli var ama. Sana da öğretecekler.

KAYA KARTALI VE KIZIL TAVUK
Uzaklardan kahverengi kaya kartalının çığlığı duyuldu. Sonra bir daha ve bir daha. Etraftaki bütün kuşlar onun ne demek istediğini anlamıştı; burada insanlara yumurta yapmak için uçmaktan vazgeçmiş bir kızıl tavuk var. Bundan sonra buradan geçen bütün kuşlar onu selamlasın!

ATEŞBAZ DEDE’NİN ÇIRAKLARI
Ateşbaz Dede’nin çıkarları dünyanın en ünlü aşçıları oldular. Unutulan demirhindi şerbetini herkese hatırlattılar. Bu tarifi nasıl mı öğrendiler? Kimse bilmiyor ama sır tutabilirsen sana anlatabilirim…

İlgili Kitaplar

Pancar Bey Mısır Adama Karşı + Havuç Kardeşliği

₺20.00₺16.00

İNDİRİM

II. Abdülhamid’in Hafiyeleri

16.00

Pancar Bey Mısır Adam’a Karşı

10.00

Havuç Kardeşliği

10.00

Ateşbaz Dede’nin Çırakları

10.00

Gezegenleri Yedik Doymadık

10.00

Kahramanlar Ne Yer?

10.00

Sepetiniz
Ücretsiz Kargo Hızlı Gönderim
Whatsapp Sipariş