Gramafon Avrat – Sabahattin Ali

₺16.9

Kitap Özeti

Bu kitapta Sabahattin Ali’nin Kağnı ve Ses adlı öykü kitapları ile Varlık dergisinde tefrika edilmiş olan Esirler adlı oyununu bir arada bulacaksınız.

Hayat ne güzel fakat ne can sıkıcı şeydi!.. Gündüz daire… Hafif bir iş, bol para… Akşamüzerleri güzel bir yemek, bazen sinema… Çay… Poker… Sonra uyku… Bunların hepsi güzeldi, fakat bütün günü dolduran bu eğlendirici işlerin içinde insan bir boşluk hissi duymaktan kurtulamıyordu. Bir şey eksik gibiydi, bütün ömrünce işlemeyen bir yeri varmış gibiydi.

“Düşman” adlı öyküden

Bu kitapta Sabahattin Ali’nin 1936-37 yıllarında yayınladığı Kağnı ve Ses adlı öykü kitapları ile aynı yıllarda Varlık dergisinde tefrika edilmiş olan Esirler adlı oyununu bir arada bulacaksınız.

Türk sinemasının önemli klasiklerinden, Türkan Şoray’ın başrolünü üstlendiği Gramofon Avrat yazarın aynı adlı hikâyesinden ilhamla Ayşe Şasa tarafından senaryolaştırılmıştır. Bu derlemede bir kez daha görüyoruz ki, Sabahattin Ali en az romanları kadar öyküleriyle de Türk edebiyatında bugüne dek kalacak derin bir iz bırakmıştır.

İlgili Kitaplar

Bütün Şiirleri – Sabahattin Ali

₺16.90

Kuyucaklı Yusuf – Sabahattin Ali

₺16.90

Değirmen – Sabahattin Ali

₺16.90

Kürk Mantolu Madonna – Sabahattin Ali

₺16.90

Sırça Köşk – Sabahattin Ali

₺16.90

Yeni Dünya – Sabahattin Ali

₺16.90

İçimizdeki Şeytan – Sabahattin Ali

₺16.90

Sepetiniz
PTT KARGO Ücretsiz Kargo Fırsatı
Whatsapp Sipariş