450 Soruda Anadolu Ekolüyle Gebelik ve Annelik + 150 Soruda Fıtrata Uygun Çocuk Yetiştirmek 

₺46.40

Kitap Özeti

İki kitap bir arada! Annelere özel set…

 

450 Soruda Anadolu Ekolüyle Gebelik ve Annelik 

 

Anadolu ekolü modern tıbbın bilimsel gerçekleriyle kadim öğretilerin günümüze uygun olan unsurlarının bir araya getirilmesidir. Beden ve ruhun birlikteliğidir. En az bedensel sağlık kadar, ruh sağlığının ve din temelli maneviyatın önemsenmesidir.

Konu hamilelik ve yeni annelik olunca, gerekli rutin testler, takviyeler kadar sevgi, saygı, özveri, dayanışma, tevazu, tevekkül, razı olma gibi kutsal değerlere önem verilmesidir. Bebeğin eve ilahi bir neşe getireceğine, hayırlı bir evladın amel defterlerimizi hep açık tutacağına inanmaktır!

Evet, hamilelik, annelik ve babalık ciddi işlerdir! Çocuklarımızın mutlu yarınlara temel olmasını istiyorsak, salt tıp biliminin yetersiz kaldığını görmek durumundayız. Jinekoloji ve pediatri mutlaka gereklidir ama tek başına yetersizdir! Bunu, Kur’an iklimini ciğerlerine doldurmuş Anadolu topraklarının ilahi değerleriyle desteklemek ve güçlendirmek gerekir.

Elinizdeki kitap işte bu amaca hizmet ederek Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Zahide Küçük, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Hayri Gözlükgiller ve Çocuk Terapisti ve Aile Danışmanı Hatice Kübra Tongar tarafından yazıldı. Hamilelik, doğum, lohusalık, yenidoğan ve bebek sağlığı konusunda merak edilen 450 soru, alanının uzmanları tarafından sizler için cevaplandı.

Bu kitap anneliğe, babalığa, bebeğe ve aileye bakışınızı değiştirme iddiasında! Çünkü artık ‘düşünen ebeveynlikten’ ‘hisseden ebeveynliğe’ doğru yol almanın tam zamanı!

 

150 Soruda Fıtrata Uygun Çocuk Yetiştirmek 

 

Kur’an, ‘bir’ insan inşa etme kitabıdır ve bu ilahî kitabın satırlarında çocuk terbiyesi için gerekli bütün bilgiler, sistemler ve davranış kalıpları ziyadesiyle mevcuttur. Maharet, vahye muhatap olabilen bir kalp, doğruyu düşünebilen bir akıl ve acziyeti haykıran bir niyetle Rabbi Rahim’in kapısını tıklatmaktır. Sonrası zaten kendiliğinden şekil alacak, kendi yolunu doğal seyri içinde kolaylıkla bulacaktır.

İşte bu yüzden, çocuk terbiyesinin asıl referans noktası, bizatihi Yaradan’ın koyduğu kurallar sistemi olmalıdır. Sonrasında bilim, evrensel kabul görmüş değerler, kültür, örf ve âdetler bu sistemin kılcallarını oluşturmalıdır. Böylelikle, doğru terbiye kanalları sarsılmaz değerler üzerine bina edilmiş olacaktır.

Kur’an-î gerçeklerin pedagojiye bakan boyutunda görürüz ki, ergenliğe kadar olan süreçte çocuk eğitimi, çocuğun yaş dönemlerine has gereklilikler içerir. Bu dönemleri bilmek, gereklerini yerine getirebilmek adına anne-babalara büyük kolaylık sağlayacaktır. Her sürecin içerdiği problemler, yine kendi yaş dönemi içerisinde değerlendirilerek çözüme ulaşılacaktır.

Yazarlarımız Dr. Hayri Gözlükgiller ve Hatice Kübra Tongar’ın uzmanlık alanlarını birleştirmeleri sonucu oluşan bu kitap, Kur’an’ın ışığıyla bilimin ışığını birleştiriyor ve çocuk ebeveyn ilişkisinin en elzem meselelerine 150 soruyla net cevaplar veriyor.

Çocuğunuzu bebeklikten itibaren ruhsal ve bedensel olarak nasıl kavrayacaksınız? Onu hangi ilkelerle, nasıl terbiye edeceksiniz? Zorluklarla nasıl baş edeceksiniz? Çocuğunuzla sağlıklı iletişimin temel kuralları nelerdir? Vicdan, onur, nefs, dua, paylaşma gibi kavramları çocuğunuza nasıl öğreteceksiniz? Çocuğunuzu terbiye ederken, kendinizi nasıl terbiye edeceksiniz?

Çocuğunuzu ve kendinizi anlamanız için eşsiz bir rehber, Kur’ani ve Nebevi terbiyeyle pedagojinin birleşmesinden oluşan, ebeveynler için bir başucu kitabı. Hadisler, menkıbeler, tarihimizden anekdotlar eşliğinde…

İlgili Kitaplar

Allah’ı Arayan Çocuk + Korkutarak Değil Sevdirerek Din Eğitimi

₺50.00₺40.00

İNDİRİM

Bağırmayan Anneler + Çocuk Eğitiminde 100 Mucize Çözüm

₺51.00₺39.90

İNDİRİM

Çocuk Eğitiminde 100 Mucize Çözüm + Çocuk Eğitiminde Oyun Dili  

₺40.00₺32.00

İNDİRİM

Fıtrat Pedagojisi + Fıtrat Pedagojisi 2: Peygamberlerin Çocuk Eğitim Metotları

₺44.00₺29.90

İNDİRİM

Kardeş Kardeş Geçinen Çocuklar Yetiştirmek + Neee? Kümese Yeni Bir Civciv mi Geliyor?

₺45.00₺36.00

İNDİRİM

Hoşgeldin Bebek + Bebek Rehberi İlk Bir Yıl

₺42.00₺32.90

İNDİRİM

Çocuğun Ruhuna 7 Armağan + 1-5 Yaş Çocuğunun Gelişimi – Beslenmesi – Oyunları

₺60.00₺48.00

İNDİRİM

Fıtrat Pedagojisi 1 – Fıtrat Pedagojisi 2 (İMZALI SET)

44.00

Allah’ı Arayan Çocuk + Ben Ne Biliim?

₺49.00₺39.20

İNDİRİM

Sepetiniz
Kargo ücretsizdir.
Haftanın Kampanyası
Whatsapp Sipariş