İlaçsız Yaşam + Bitkisel Kürlerle İlaçsız Tedavi

₺49.90 Ücretsiz Kargo

Kitap Özeti

İlaçsız Yaşam 
“Gereksiz ve bilinçsiz ilaç kullananların, hayat boyu ilaca mahkûm edilenlerin, hastane hastane gezip de derdine derman bulamayanların ne çektiğini iyi biliyorum. Oysa çok basit, çok ucuz önlemler alarak bu cefayı çekmemek mümkün! İnsani, doğal ve yan etkisiz önlemler… Yani hastalanmamak mümkün! Ben bunun formülünü veriyorum, koruyucu hekimlik anlayışını modern, güncel verilerle bugüne taşıyorum. Bunu yaparken de tıbbın ve fitoterapinin araştırma-geliştirme gücünden yararlanıyorum.”
Dr. Ümit Aktaş
Endüstriyel tıp, daha fazla kazanç dürtüsüyle mümkün olduğu kadar çok ilaç satmayı hedefliyor. İnsanları tam tedavi etmeyerek hayat boyu ilaca mahkûm etmek, ticari tıp sisteminin en büyük arzularından biri! Bu anlamda ‘tedavi sektörü’ zaman zaman bir labirenti andırıyor. Sürekli ilaç alıyorsunuz ama iyileşemiyorsunuz, üstelik bu ilaçların yan etkileriyle vücudunuzun başka başka yerleri arıza veriyor. İşin içinden çıkamıyorsunuz! Çözüm mü? En iyisi bu labirente hiç düşmemek, yani hastalanmamak… İşte İlaçsız Yaşam size hastalanmamanın yollarını göstermek, vücudun en önemli kalkanı olan bağışıklık sistemini savaşa hazırlamayı öğretmek için yayımlandı.Fitoterapi alanında yüksek lisans yapan ilk Türk hekimlerinden biri olan Dr. Ümit Aktaş’a göre hastalanmamak mümkün. Nasıl mümkün? Bağışıklık sistemini tabiattan gelen ilaç-besinlerle ve probiyotiklerle her daim güçlü tutmakla mümkün. Bağışıklık sistemi zayıfladığında ise doğal takviyelerle desteklemek gerekiyor.Ümit Aktaş bir ‘bağışıklık sistemi uzmanı’. Modern tıbbın ‘önce zarar verme’ anlayışının takipçisi. Bir tıp doktoru olarak, endüstriyel tıbbın yanlışlarını, tedavi etmeyen ilaçların bile bile pazarlanmasını, sistemin insanları bir kazanç objesi olarak görmesini eleştiriyor.Dr. Aktaş, İlaçsız Yaşam kitabında romatoid artrit, fibromiyalji, multipl skleroz (MS), sedef, astım, alerji, egzama, Hashimato, diyabet, ülseratif kolit ve kanser gibi “sebebi bilinmiyor, tam olarak iyileşmez, ölene kadar ilaç kullanacaksın” denen hastalıkların temel sebebini açıklayarak doğal tedavi yöntemlerini anlatıyor. Hayatınızda uygulayabileceğiniz pratik öneriler sunuyor.Bu kitap bir hastalanmama ve hastalıklardan kurtulma kitabı! Kitapta yer alan tüm bilgiler bilimin süzgecinden geçirildi. Bilimsel kanıtı bulunmayan hiçbir öneriye yer verilmedi. Kendinizin ve sevdikleriniz sağlığınızı akıllıca yönetmek istiyorsanız İlaçsız Yaşam benzersiz bir kitap! Sistem eleştirisiyle teorik, kurtuluş reçeteleriyle sonuna kadar pratik bir başucu kitabı!Kitabın Bölümleri:1. BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ NASIL GÜÇLENDİRİRİZ?
2. 99 İLAÇ BESİN
3. SAĞLIKLI YAŞAMIN TEMELLERİ
4. YAŞLANMAYI GECİKTİRME (ANTIAGING)
5. HER EVE DOĞAL BİR ECZANE
6. VİTAMİN VE MİNERALLERİN ÖNEMİ
7. RENKLERLE GELEN SAĞLIK
8. OBEZİTE
9. HANGİ HASTALIKTA NE YAPMALIYIM?

Bitkisel Kürlerle İlaçsız Tedavi

“Kimyasal ilaçlar, aşılar ve kemoterapi bütün dünyada tartışılıyor artık. Kimi hastalara faydaları var, senelerdir uygulanmalarının gerekçesi de bu. Peki ya yan etkileri? Bazen yan etki çok daha büyük olabiliyor, hasta faydadan çok zarar görebiliyor. Oysa tıp biliminin düsturu neydi: Primum nihil nocere! Önce zarar vermeyeceksin!

Hastaya zarar vermeden tedavi etmenin yolu ise fitoterapi biliminden geçiyor. Bu bilim yetkin doktorların kontrolünde olduğu sürece, bitkisel ekstreler ve bitkisel ilaçlarla ağır yan etkilere maruz kalmadan iyileşmek mümkün. 20 yıllık klinik tecrübemle bitkilerin iyileştirici gücüne bizzat tanık oldum, binlerce hastayı tedavi ettim. Ağrıları nedeniyle ağlayarak, yürüyemeyecek halde gelip tam şifayla iyileşmiş romatizma hastaları; insülin kullanmayı bırakan diyabet hastaları ve vücudunda tümörden eser kalmamış kanser hastaları…

Bu kitapta kronik hastalıklarda en etkili kürleri ve savaş stratejilerini sizinle paylaştım. Hekimlik deneyimim bana insan vücudunun bir bütün olduğunu öğretti. Bu mucize yapıyı sadece pankreastan, sadece tümörden, sadece eklemden, birbirinden bağımsız küçük küçük parçalardan ibaretmiş gibi görürseniz yolunuzu kaybedersiniz. Esas olan hastanın bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek, hayatında olumlu değişiklikler yapması için yönlendirmek, hastalıklarla savaşma kabiliyetini geri kazandırmaktır.

İnsanoğlu, dünya üzerinde 200 bin yıl boyunca ilaçsız yaşadı. Hastalıklardan korunmak ve hastalandığı zaman da iyileşebilmek için doğal tedavi yöntemlerine başvurdu. Ben ilaçsız yaşamın mümkün olduğunu söylüyorum. Ve iddia ediyorum, asıl zor ve acılı olan ilaçlı yaşam!”
Dr. Ümit Aktaş

Kitabın Bölümleri:

Alfabetik Hastalıklar Dizini
Kürler İçin Kullanım Kılavuzu
Birinci Bölüm: ÇAĞIMIZIN VEBASI DİYABET, ÇÖLYAK HASTALIĞI VE BUĞDAY 

• Diyabet ve Çölyak Kürleri
• Diyabet ve Çölyak Hastalığında Beslenme
İkinci Bölüm: KÖTÜ HASTALIK
• Kansere Karşı Koruyucu Kürler
• Kanserde Beslenme
Üçüncü Bölüm: ROMATİZMAL HASTALIKLAR
• Romatizma Orucu
• Romatizma Kürleri
Dördüncü Bölüm: OZONTERAPİ
Beşinci Bölüm: PROBİYOTİKLER
• Probiyotik Takviyesi İçin Probiyotik İçeren Tarifler
Altıncı Bölüm: AĞIR METAL ZEHİRLENMELERİ
• Ağır Metalleri Vücuttan Atmak İçin Detoks Programı
Yedinci Bölüm: HASTALIKLARA KARŞI DİRENCİ ARTIRAN AKTAŞ ŞURUBU
Sekizinci Bölüm: KIŞ HASTALIKLARINDAN KORUYAN KÜRLER
Dokuzuncu Bölüm: GRİP SALGINLARI VE GRİP AŞISI
Onuncu Bölüm: ASTIM KÜRLERİ
Onbirinci Bölüm: TİROİD HASTALIKLARI İÇİN KÜRLER
Onikinci Bölüm: KEMİK ERİMESİ KÜRLERİ 
Onüçüncü Bölüm: BÖBREK TAŞLARI İÇİN DOĞAL KÜRLER 
Ondördüncü Bölüm: PROSTAT, SEDEF, EGZAMA VE SELÜLİT İÇİN KÜRLER

İlgili Kitaplar

Diyabet Ve Zayıflama Kürleri + Mutluluk Kürleri 

₺70.00₺59.90

İNDİRİM

Diyabet Ve Zayıflama Kürleri

₺35.00₺25.55

İNDİRİM

Mutluluk Kürleri

₺35.00₺19.25

İNDİRİM

Bitkisel Kürlerle İlaçsız Tedavi

₺28₺19.90

İNDİRİM

Anne Adayları Ve Hamileler İçin Karatay Diyeti

₺26.00₺19

İNDİRİM

Anne Adayları Ve Hamileler İçin Karatay Diyeti + Karatay Mutfağı

₺58₺56.90

İNDİRİM

Karatay Diyeti + Karatay Diyeti’yle Yaşam Boyu Sağlık

₺54.00

Gerçek Tıbbın 10 Şifresi

₺28.00₺24.90

İNDİRİM

Büyük Kolesterol Yalanları

₺23.15₺16.90

İNDİRİM

Karatay Diyeti’yle Obezite ve Diyabete Çözüm Var!

₺26₺19

İNDİRİM

Sepetiniz
PTT KARGO Ücretsiz Kargo Fırsatı
Whatsapp Sipariş