Kediler Hep Dört Ayak Üstüne mi Düşer?

Kitap Özeti

Bir Dolap Kitap’ın Banu’su çocuklar için yazdı, Moli ile Olaf kitaba girdi!

Çocuk kitapları hakkında tanıtım, eleştiri, yorum yazıları yazan, Açık Radyo’da çocuk kitapları programı sunan, nam-ı diğer “dolap kapağı” M. Banu Aksoy bu kez kendi kitabını müjdeliyor! Bir Dolap Kitap sitesinden aşina olduğumuz meraklı şirinler Moli ile Olaf, artık birer kitap kahramanı! Bu iki kafadarın sorularına cevap arayacağı “Moli ile Olaf Merak Ediyor” dizisi, rengârenk bir kedi kitabı ile başladı: Kediler Hep Dört Ayak Üstüne mi Düşer?

Bir Dolap Kitap sitesi yazarlarından M. Banu Aksoy’un çizgilerinden doğan Moli, Olaf ve Kedimiyo, sıcak bir yaz sabahı komşularının evine misafir olur ve hep birlikte kedi sohbeti yaparlar. Sohbet koyulaştıkça kediler hakkında neler öğrenirler neler. Öğrendiklerini yazar, listeler, kesip yapıştırıp sayfaları süslerler. Böylece biz okurlar hem bu tatlı kafadarları yakından tanıma fırsatı bulur hem de onların sıcacık rehberliğinde kedilerle ilgili merak ettiğimiz ne varsa öğreniriz.

Kediler ne sever, ne sevmez? Dertlerini nasıl anlatır? Kediler gerçekten hep dört ayak üstüne mi düşer? Farklı dillerde pisi pisi nasıl söylenir? Neden ormanlar kralı aslandır? Kediler yalanınca tüy yutmaz mı?.. Tüm bu soruların ve çok daha fazlasının cevabını Kediler Hep Dört Ayak Üstüne mi Düşer?’de bulacaksınız. Titiz bir çalışmayla kedilerle ilgili bilgilerin çocuklar için anlaşılır kılındığı kitabın sonunda bir de mini sözlük yer alıyor. Kitapta ayrıca sizin için hazırlanmış etkinlik sayfaları da var. Kolaj tekniğiyle oluşturulmuş planlar, postitler, listeler ve çizimlerle zenginleşen sayfalardaki birbirinden güzel kedi fotoğrafları ise kitabın en güzel hediyesi!

Bilgiyi renkli bir kurguyla iç içe geçirişi, etkinlik önerileri ve hareketli tasarımıyla Kediler Hep Dört Ayak Üstüne mi Düşer? kedi severleri ve meraklı okurları fazlasıyla mutlu edecek. Moli, Olaf ve yeni arkadaşları Kedimiyo ile KEDİLERİ keşfetmeye, pisi pisi dilini çözmeye hazır mısınız? İşte şimdi bol kedili bir serüven sizi bekliyor!

İlgili Kitaplar

Ağaçlar Bizi Nasıl Mutlu Eder + Kediler Hep Dört Ayak Üstüne mi Düşer?

₺24.00

Ağaçlar Bizi Nasıl Mutlu Eder?

₺10.85

365 Günde Sevgili Kitabım Kur’an

₺199.90

Allah’ı Arayan Çocuk

₺42.90

Bilim Fuarında Bir Gün / Zuzu İle Allah’ın Güzel İsimlerini Öğreniyorum-3

₺1

Benim Canım Fasulyem / Zuzu ile Allah’ın İsimlerini Öğreniyorum – 1

₺1

Kırmızı Başlıklı Kız / Zuzu İle Allah’ın Güzel İsimlerini Öğreniyorum- 2

₺39.90

Zuzu ile Allah’ın İsimlerini Öğreniyorum (3’lü Set)

₺89.90

Sepetiniz
PTT KARGO Ücretsiz Kargo Fırsatı
Whatsapp Sipariş