Kendinden Öte Bir Yol Kitap Seti

₺19.90

Kitap Özeti

Kendinden Öte Bir Yol, İmam Nevevi ve Duası, Yenileme Bilinci; 3 kitap bir arada sadece 19,90 TL.

Kendinden Öte Bir Yol

An’da Saklı Zamanları Bulmak İçin
Varoluşun hakikatini arayan, görünenin ardında gizlenen gerçeğe temas eden denemeler bunlar. Bir tür, olayların kendi varlıklarında ve ‘an’da saklı olan anlamları birlikte görebilme çabası. Salih Özaytürk’ün samimiyeti, heyecanı, sözünü sakınmadan söyleyebilme cesaretini ama aynı zamanda sükûneti de bir arada barındıran bir üslupla ördüğü “Kendinden Öte Bir Yol”, anların toplamından oluşan hayatlarımıza bütünü kapsayan bir bakış sunuyor. Yaşantımızın tamamını Yaratıcı’yla tam bir muhatabiyete dönüştürecek bilgece sözlerle…

İmam Nevevi ve Duası

İmam Nevevî ve Duası, büyük İslâm âlimi ve şüphesiz Allah’ın sevgisini kazanmış büyük evliyalardan biri olan İmam Nevevî Hazretleri’nin ibretli hayatını ve her gün okumayı âdet haline getirdiği zikir ve duasını içeren kıymetli bir eser.
Eserde ayrıca, İmam Nevevî Hazretlerinin hayatı ve duasının yanı sıra evliya, keramet, nefs, güzel ahlâk, ihlas, takva, zühd, zikir ve dua gibi kavramlar muteber ilmî kaynaklardan yararlanılarak okuyucunun istifadesine sunulmaktadır.

Yenileme Bilinci

Eskilerin dünyası “doğru – yanlış” ekseni üzerine kuruludur. Buna karşılık, sanayi devriminden itibaren özellikle metropollerde insan hayatını motive eden, “gerçeğe uygunluk” olmuştur.
Modern dünyada, hayatın trajik bir içerikle belirdiği noktalar bu iki ölçüt’ün karşı karşıya geldiği alanlarda oldu. Çünkü “doğru – yanlış” ekseni ile “gerçeğe uygunluk” karşı karşıya geldiğinde erdemin korunması yüksek bir paha’nın ödenmesini gerektiriyordu. Bu alanın en dokunaklı yerinin ise birey vicdanı olduğu şüphesizdir. Müslümanın hayat tasavvurunda erdemin yeri, vazgeçilmezdir. İslam dünyasında, hayatı yenilemede sergilenen başarısızlık, erdemin korunmasındaki güçlükle yakından ilgilidir. Erdem’in, “yaşanan hayatın gerçeği” olmasına gelince; bunu başka kimden umabiliriz?!

Sepetiniz
Kargo ücretsizdir.
Hızlı Gönderim Ücretsiz Kargo
Whatsapp Sipariş