SİSİMO – Kızma Birader Oyunu (Kutu Oyunu)

Ücretsiz Kargo

Kitap Özeti

AİLENİZİN OYUNU

Kızmabirader oyunu en az iki kişi ile oynanan dört kişilik bir oyundur.
Oyunda sıralama zar ile en yüksek sayıyı atana göre sıralanır.
Öncelikle oyunda dört ana renk bulunmaktadır ve oyuncular bu renkleri seçerek oyuna başlarlar.
Oyundaki amaç tüm piyonları rakiplerden önce başlangıç noktasından bitiş noktasına ulaştırmaktır. Bunun içinde zarı kullanıyoruz ve gelen sayıya göre piyonlarımızı hareket ettiriyoruz. Sadece şansla ilişkilendirmekte bu oyun için aslında haksızlık olacaktır. Birbirinden farklı stratejiler izleyebilir tüm piyonlarınızı aynı anda götürmeyi deneyebilir veya teker teker götürüp oyunu bitirmeyi amaçlayabilirsiniz. Kısacası burada kumandan sizsiniz ve en doğru kararı vermelisiniz.

NASIL OYNANIR?

• Kızma birader kuralları içerisinde sayabileceğimiz ilk kural oyuna altı atılarak başlanması gerektiğidir. Piyonların oyuna sokulması için altıyı bulmanız gerekiyor.

• Oyunu en verimli oynayabileceğiniz şekil yine dört kişilik olanıdır. Buna rağmen iki kişi ile oynamanın da önünde bir engel bulunmuyor. Aynı kurallar ile iki kişilik olarak da oynayabilirsiniz.

Kızma birader kuralları içerisinde en belirleyici olanlardan bir tanesi de aynı kutucuk içinde iki piyon olamayacağıdır. Bu yüzden tüm piyonlarınızı ortak hareket ettirmek veya tek tek götürmek konusunda akıllıca bir seçim yapmanız. Burada da yine sizin taktik bilginiz giriyor işin içerisine
Rakip oyuncunun piyonu ile karşılaşmanız durumunda da onun piyonunu yiyebilir ve en başına göndertebilirsiniz.
Kızma birader oyununu kazanmak için elinizdeki dört piyonu da oyuna sokmanız ve rakiplerinizden önce tamamını bitiş noktasına yerleştirmeniz gerekiyor.

İlgili Kitaplar

SİSİMO – Süper Zeka 1 (Kutu Oyun)

SİSİMO – Eşleştirme Oyunu (Kutu Oyunu)

₺29.90

SİSİMO – Reversi Oyunu (Kutu Oyunu)

SİSİMO – 3 Taş – 9 Taş Oyunu (Kutu Oyunu)

SİSİMO – Surkarta + Dama Surakarta (Kutu Oyunu)

Sepetiniz
PTT KARGO Ücretsiz Kargo Fırsatı
Whatsapp Sipariş