Ramazan Seti – 1

₺29.90 Ücretsiz Kargo

Kitap Özeti

Ramazan Güzellemeleri

Ramazan miskinlik ayı değil… Aksine, mücadele mevsimidir.
Nefisle mücadele, cihâd-ı ekber zamanı! Hem bu mücadele olmaz ise, insan kendi farkındalığına erebilir mi? Bu mümkün mü? Nefisle mücadele, kalbe, özün özüne erişmek için mana âleminde bir seyahat zamanı.
Oruç mücadeledir… Oruç insanın kendisiyle kavgası. Böylece huzura ermesi.
Bu mücadelenin temelinde de sabır vardır. Sabır + savaş = zafer…
Oruç, sabırdır… Oruç, zaferdir.
Kendi iç âleminde, nefis denilen o içerideki ülkede savaşı kazanamayanlar zafere de eremeyeceklerdir.
Ramazan’ı bir de Prof. Bilal Kemikli’nin kaleminden okuyun. Farkı anlayacaksınız!

Günü Mevlana İle Yaşamak

Sabah kalkıp işine giden, çoluk çocuk gailesi içinde ömrü geçen, gelecek, kariyer kaygısı olan modern çağın insanına Mevlana’dan altın değerinde mutluluk öğütleri. Bedenimizi ve ruhumuzu nasıl besleyeceğiz? Hırslarımızla nasıl baş edip tevekküle nasıl sığınacağız? Gurur ve kibir putlarını nasıl kıracağız? Nefsimize nasıl gem vuracağız? Gençliğin değerini, yaşlılığın hikmetini nasıl bileceğiz? Aklımızla duygularımızı dengeleyip nasıl mutlu olacağız? Görmek istediğimizle gerçeği nasıl ayıracağız? Günlük hayatımızda tasavvufu nasıl yaşayacağız? Günlük hayatı, Mevlana’dan fışkıran tertemiz su ile arıtmak ve ona göre yaşamak isteyenler için farklı bir Mesnevi okuması.

Mevlana İle İş Hayatı

İnsan ilişkilerinde bile maddi çıkarların ön planda olduğu, iş dünyasında acımasız bir rekabetin ve müthiş bir yarışın hüküm sürdüğü günümüzde Mesnevi vicdanına her zamankinden daha büyük bir ihtiyaç var. Zaten Hz. Mevlana Mesnevi’nin bir vahdet dükkânı olduğunu söylüyor. Peki bu kıran kırana yarışta şirketinizi ya da kendinizi nasıl koruyacaksınız? Eli kârda, gönlü yarda olmak için ne yapacaksınız? İşte Mevlana’dan iş hayatı için altın öğütler! Akılsız bedevi olma. Fare, kurbağa ile arkadaş olmaz. Dövme yaptıracaksan acısına da katlanacaksın. Aslana yem olmamak için kurdun halinden ders al. İşi ehline emanet et. Karanlıkta fil tanınmaz. Olgunlaşan meyve dalında durmaz. Akıllı adam önceden feryat eder. Kimseyi küçümseme, küçük düşürme. Yılana hayat veren zehir insanı öldürür. Düşmanların senin gerçek ilacındır.

İlgili Kitaplar

Mevlana İle İş Hayatı

₺22.00

Allah Kimleri Sever?

₺16.00

Mevlana’dan Nefesler

₺15.00

Ramazanda Okuyorum Seti

₺170.37₺79.90

İNDİRİM

Sepetiniz
PTT KARGO Ücretsiz Kargo Fırsatı
Whatsapp Sipariş