Samuraylar – Osprey Resimli Tarih

₺54.75

Kitap Özeti

Samuraylar – Osprey Resimli Tarih Kitap Açıklaması

Savaşcı Ruh, Şerefli Yaşam:
Samurayların Tarihi…
Dürüstlük ve sadakat onlar için vazgeçilmez kılavuzlardı. Soylu ve yaman hayatlar sürdüler. Kendi yaşam biçimlerini ifade eden Bushido kültürünün yanı sıra savaş becerileriyle ve taşıdıkları ölümcül kılıçlarla birçok sanat faaliyetine ilham kaynağı oldular. Onlar, eski Japonya’nın efsanevî savaşçılarıydı: Samuraylar…
“Hizmet eden” anlamına gelen ve sadece askerî bağlamda kullanılan “samuray” tabiri ilk kez 10. yüzyılda görülür. İlk zamanlarda, muhafızlık görevi için başkent Kyoto’ya gidenleri tanımlama maksadıyla kullanılan sözcük, zaman içerisinde “güçlü toprak beylerine hizmet eden asker” anlamı kazandı. Kelimenin süratle aristokratik ve babadan oğula geçen bir mahiyet almasıyla samuray aileleri de tanınmaya ve değer görmeye başladı. Bazıları eski Japon beylerinin soyundan geliyordu. Diğerleri ise şöhretlerini askerî başarılara borçlu olan, yeni kurulmuş ve soylu tarihleri henüz yazılmaya başlayan ailelerdi.
Stephen Turnbull’un elinizdeki çalışması, Samuray yaşantısını bütün yönleriyle keşfetmek için onları yalnızca harp meydanlarıyla sınırlandırmıyor; yaşamlarına, dini ve toplumsal geçmişleriyle birlikte kültürel başarılarına da ışık tutuyor. İlk ortaya çıkışlarından 19. yüzyıldaki lağvedilişlerine dek kılıçlardan takım elbiselere, topuz saçlardan melon şapkalara kadar oldukça akıcı bir üslupla samurayların kısa bir tarihçesini sunuyor.
“Osprey Resimli Tarih Dizisi”nin üçüncü kitabı “Samuraylar”, birbirinden harika görsellerle Japonların kadim savaşçı geleneğini okuyucuya sürükleyici bir şekilde aktarıyor.

İlgili Kitaplar

Napoleon Bonaparte – Osprey Büyük Komutanlar

₺35₺25.55

İNDİRİM

Hunlar Hakanı Attila

₺35₺25.55

İNDİRİM

Erwin Rommel – Osprey Büyük Komutanlar

₺35₺25.55

İNDİRİM

Cengiz Han’ın Ölümsüzlük Arayışı

₺28.00

Cengiz Han

₺35₺25.55

İNDİRİM

Einstein Seyahatnamesi: Uzakdoğu-Filistin-İspanya 1922-1923

₺40.00₺39.90

İNDİRİM

HANNIBAL Roma’nın Büyük Düşmanı

₺35.00₺34.90

İNDİRİM

Sepetiniz
Ücretsiz Kargo Fırsatı PTT KARGO
Whatsapp Sipariş