Süper Çocuk mu Mutlu Çocuk mu?

₺29.90

Kitap Özeti

Z kuşağı ebeveynlerine yeni ve benzersiz bir yaklaşım!
Daha akıllı, daha hızlı, daha başarılı, daha popüler, daha daha daha… Sizin de çevreniz çocuklarının yolundaki her engeli ortadan kaldıran, asla başarısız olmalarına veya düşmelerine izin vermeyen, aktiviteden aktiviteye koşuşturan ebeveynlerle mi çevrili? Yoksa siz de onlardan biri misiniz? Çocuğunuz bir düştü mü bir daha kendi başına ayaklanamamasından mı korkuyorsunuz?
Yalnız değilsiniz.
Günümüz anne babalarının çoğu çocuklarının yanlış yapmalarının normal (hatta gerekli olduğunu) kabul etmekte zorlanıyor. Çocukların spordan müziğe, matematikten yabancı dile, sanattan örnek bir “süper çocuk” olmaya kadar pek çok konuda diğer çocukları geçmeleri bekleniyor. Ve bu çocuklar birer superman olamamalarıyla baş edemiyorlar.
Yazar ve ebeveynlik uzmanı Lisa Sugarman, ebeveynlere, çocukların engellerle yüzleşmesinin önemini hatırlatarak, sosyal ve duygusal gelişimden bilişsel gelişime, önemli gelişimsel dönüm noktalarından bunlarla nasıl başa çıkabileceğine kadar pek çok konuda yol gösteriyor. Mizahi üslubuyla bir ebeveynin başa çıkması gereken gerçek meseleleri masaya yatırıyor. Kusurlarıyla barışık çocukların, onlara büyümek için alan ve fırsat verildiğinde çok yönlü yetişkinler olabileceğini hatırlatıyor. Aile terapisti Debra Fox Gansenberg de her bölümün sonunda klinik bakış açısıyla stratejiler, püf noktaları ve dil kullanımı önerileriyle dolu bir takım çantası sunuyor.
“Süper Çocuk mu, Mutlu Çocuk mu?” ile çocuğunuza başarı kadar başarısızlığı da kabul etmek ve devam edebilmek için gerekli becerileri kazandıracak, böylece gerçek potansiyellerini ortaya çıkarmalarına yardım edeceksiniz.

İlgili Kitaplar

Zor Çocuk

₺35₺25.55

İNDİRİM

Çocuk Anne Babasından Ne İster?

₺35.00₺25.55

İNDİRİM

Çocuk Anne Babasından Ne İster ? + 3-10 Yaş Çocuklar İçin Oyun Etkinlikleri 

₺61₺54.90

İNDİRİM

Çocuk Eğitiminde 100 Temel Kural

₺30₺21.90

İNDİRİM

Çocuk Eğitiminde Doğru Bilinen Yanlışlar

₺30₺21.90

İNDİRİM

Çocuk Eğitiminde Her Güne Bir Tavsiye

₺24₺17.55

İNDİRİM

Çocuk Eğitiminde Oyun Dili + Bebeğimle Oynuyorum

₺54₺49.90

İNDİRİM

Çocuklar İçin Süper Gıdalar

₺20.37₺14.90

İNDİRİM

Çocuğunu Doğru Besle

₺32.00₺23.40

İNDİRİM

Sepetiniz
PTT KARGO Ücretsiz Kargo Fırsatı
Whatsapp Sipariş