Taş Devrinde Tehlike + İçimdeki Şiir Dilimdeki Söz

₺17.60

Kitap Özeti

Taş Devrinde Tehlike

Bu kitabın kahramanı sensin! Kararları sen veriyorsun. Bölüm sonlarındaki iki seçenekten birini seç, macerayı kendin yönlendir. Fakat iyi düşün ve dikkatli ol. Çünkü yapacağın her hata seni ve arkadaşlarını sona götürebilir!Arkadaşların Theo, Hektor ve sen bu kez, insanların henüz birer isminin bile olmadığı taş devrine gidiyorsunuz. Kurtarmaya çalıştığınız kişi, sekiz yaşında bir çocuk! Çocuk bundan tam 35 bin yıl önce bir perşembe günü bir mağara aslanıyla burun buruna kalmış. İşte sen ve arkadaşların Theo’yla Hektor, ona yardım edeceksiniz. Önünüzdeki tek engel dağlar, tepeler, nehirler değil. Kocaman mamutlar da sizi ilgi ve merakla bekliyor! “Mamutlar mı? Hemen gidip bakalım,” diyor Theo. “Mamutlar mı? Hemen koşup kaçalım,” diyor Hektor. Peki ya sen?

Bu Macerada Kahraman Sensin! dizisine yeni bir macera eklendi: Taş Devrinde Tehlike. İlk iki kitabı ile çok sevilen bu dizide çocuklar kendi yolunu kendi seçiyor, maceranın kahramanı oluyor. Peki kahraman olmak kolay mı? Bundan tam 35 bin yıl önceye gidip, hiç bilmediğin bir yerde, hiç bilmediğin hayvanların tehdidi altında, hiç tanımadığın bir çocuğu bulmaya çalışacaksın. Mamutlar, aslanlar, yabani atlar, gri kurtlar ve bir de, dil bilmeyen taş devri insanları… Bu şartlar altında doğru karar almak zor. İşte sana tavsiye: Sayfadan sayfaya atlarken çok dikkatli ol, mantık yürüt, başına neler gelebileceğini iyice düşünün. Yanlış yola mı saptın, pes etme, hemen geri dönüp durumu toparlamaya çalış. Çok eğleneceksin!

Bilgisayar oyunlarına meydan okuyan bu dizide, kitap ve oyun bir arada! İlk kitap Korsan Gemisi Tehlikede’de arkadaşlarınla birlikte korkunç korsan Kaptan Tekgöz’ün gemisindeki masum insanların hayatını kurtarmaya çalışıyordunuz. İkinci kitap Dinozorlar Devrinde Tehlike’deki amacınız bir dinozor yumurtasını annesine sapasağlam geri götürmekti. Üçüncü kitap Taş Devrinde Tehlike’de ise sekiz yaşında bir çocuğu bir mağara aslanından kurtarmaya çalışacaksınız. Heyecan dolu serüvenler yeni kitaplarla devam edecek!

Bu Macerada Kahraman Sensin! dizisinin bir de tanıtım filmi var!

İçimdeki Şiir Dilimdeki Söz

Hayykitap, Newbery Ödüllü yazar Patricia MacLachlan’dan sözcüklerin gücü ve yazmak üzerine, duygu yüklü şiirlerle örülü, ilham veren bir kitap yayımladı: İçimdeki Şiir Dilimdeki Söz.

Lucy, Henry, Evie, May ve Russell. Aynı sınıfa giden beş arkadaştılar. Lucy’nin annesi hastaydı, Evie’nin anne babası boşanmış, Russell’ın köpeği ölmüştü. May’se ailesinin bir bebek evlat edineceği fikrine bir türlü ısınamıyordu… Peki ya Henry? Henry arkadaşlarına göre daha mutluydu galiba.
Derken sınıflarına bir yazar geldi, her birinin içine sözcüklerin, şiirin, yazının tohumlarını ekti. Elini Lucy’nin başının üzerine koydu ve, “Burada gizli kalmış bir öykü var Lucy,” dedi, “ya da bir karakter, bir yer, bir şiir, bir anı. Onu bulduğunda yazacaksın. Sözcükler birbiri ardına sökün edecek,” diye fısıldadı. Beş arkadaş, kendilerini ifade etmek, hayatlarını değiştirmek için yazdılar, sahip olduklarını korumak, unutmamak için…

Sınıflarına gelen yazar Bayan Mirabel bir yandan kendi yazarlık deneyimini paylaşırken bir yandan da kitaplardan pasajlar ve şiirler okuyarak sözcüklerin gücü üzerine düşündürdü çocukları. Onları yazmak için cesaretlendirdi; sözcüklerin sihriyle tanıştırdı. Böylece anlamak ve anlatmak için yeni bir yol keşfeden çocuklar, sözler ve şiirlerle çıktıkları bu yolculukta kendileriyle ilgili de çok şey öğrendiler…

Siz de yazmak isteyenlerden, ne yazacağını bulmaya çalışanlardansanız, bu kitap tam size göre!  

İlgili Kitaplar

İçimdeki Şiir Dilimdeki Söz

10.00

Taş Devrinde Tehlike

12.00

Kızılderili Topraklarında Tehlike

12.00

Taş Devrinde Tehlike + Kızılderili Topraklarında Tehlike

₺24.00₺19.20

İNDİRİM

Sepetiniz
Hızlı Gönderim Ücretsiz Kargo
Whatsapp Sipariş