Yaz Kitapları Seti -1-

₺24.90 Ücretsiz Kargo

Kitap Özeti

Cüceler ve Devler Ülkesi’ne Yolculuk-Gulliver’in Gezileri 1
Ne kadar kocamansınız ya da ne kadar minicik, dünyanın karşısında?..
Gulliver’in Gezileri kitabının ilki olan Cüceler ve Devler Ülkesi’ne Yolculuk’ta kahramanımız önce minik insanların ülkesi Lilliput’a, daha sonra da devlerin yaşadığı Brobdingnag’a gidiyor ve bakın nasıl maceralar yaşıyor…
“Kuşkusuz büyüklük veya küçüklüğün görece olduğunu söyleyen filozoflar da haklıydı. Lilliputluların da kendilerine saygı gösterecek görece daha küçük insanlardan oluşan topluluklar bulması mümkündü. Dünyanın henüz keşfedilmemiş yerlerinde bu devlerden de daha büyük insanlardan oluşan toplulukların olmadığını kim söyleyebilirdi ki?”

Küçük Prens
“Gülünü senin için bu kadar önemli yapan şey, onun için harcadığın zamandır.”
“Gülüm için harcadığım zamandır…” dedi Küçük Prens hatırlamak için.
“İnsanlar bu gerçeği unuttular,” dedi tilki. “Fakat sen unutmamalısın.”

Yalnızca bir çocuk kitabı değil Küçük Prens, aynı zamanda ve hatta belki daha çok yetişkinlere söyleyecekleri olan bir hikâye bu. Yalın dünyamızın büyüdükçe kirlenmesine, karışmasına ve belki hakiki anlamını örten yükler edinmesine izin vermemek için, arınmak için tekrar tekrar okunacak bir roman.

“Bu Macerada Kahraman Sensin!” dizisiyle macera devam ediyor. İşte yeni göreviniz: İki Kızılderili kabilesinin savaşına engel olmak! Savaş nedeni olan kayıp barış çubuğunu, Siyu kabilesi reisi En Az Üç Canlı’ya geri götüreceksiniz. Vahşi doğada heyecan dolu bir macera sizi bekliyor: Güneş dansı, bizon avı, aç çakallar, çıngıraklı yılanlar, öfkeli reisler, izciler, daha neler neler… Bakalım doğru kararlar verip görevi başarıyla tamamlayabilecek misiniz? “Buradan hemen tüymeliyiz!” diyor Theo. “Burası cesurlar diyarı. Çakalları kovalayalım!” diyor Hektor. Karar senin!

Bu kitabın kahramanı sensin! Kararları sen veriyorsun. Bölüm sonlarındaki iki seçenekten birini seç, macerayı kendin yönlendir. Fakat iyi düşün ve dikkatli ol. Çünkü yapacağın her hata seni ve arkadaşlarını sona götürebilir!

Kızılderili Topraklarında Tehlike
Hayykitap, çocukların gönlünü fetheden “Bu Macerada Kahraman Sensin!” dizisine bir kitap daha ekledi. Çok sevilen bu sıradışı serinin kitaplarını okurken sayfadan sayfaya atlayacak, akıl yürüterek maceraya kendiniz yön vereceksiniz. Yanlış kararlar alırsanız türlü türlü tehlikeler sizi bekliyor, aman dikkat! Kızılderili Topraklarında Tehlike sizi eğlenceli bir yolculuğa davet ediyor. İşte kitap ve oyun bir arada; keyfini çıkarın, kendi maceranızın kahramanı olun!


Sepetiniz
Hızlı Gönderim Ücretsiz Kargo
Whatsapp Sipariş