Yaz Okuma Seti – 7

₺29.90 Ücretsiz Kargo

Kitap Özeti

BUĞU

“Nasıl ki deliliğin sınırlarında dehanın göz alıcı tılsımıyla karşılaşılırsa, bahsettiğim mefhumların hudutlarını keşfedebilirsem eğer, dimağımdaki merceği kaplayan buğuyu ellerimin tersiyle tamamen silip, üzerine neşredilen harflerin izin verdiğinden daha fazlasını tüm mutlaklığıyla görebilirim; şimdinin kurbanı olmaktan çıkıp,

şahidi ve sahibi olarak

hakikati anlayabilirim.”

Kaderin gerektirdiğini kabullenmenin çaresi, zamanın sezgisel bütünlüğünü idrak etmekte midir?

Gerçeğin arayışında, sınırlarındaki buğuyu silmek mümkün müdür?

Yaşam ve ölüm arasında, kendisini yazgının maşası olarak gören ve birikmiş yorgunluğunun ağırlığı altında ezilmeye başlamış bir adam. Günlük rutinine hapsolmuş, okuduklarının akışında ne beklediğini bilmeden beklemek dışında bir amacı olmayan bir diğerini ortak paydada buluşturan bir kadın.

Sancılı varolan ile rutine binmiş varolmuşun yazgısına, şimdiye sabitlenmiş bir boyutta müdahale eden Tavuskuşunun, Kader Katiplerinden Kibir’in ve Tekâmül’ün yardımıyla icra edeceği hilesi tutarsa, Kadir-i Mutlak’ın müjdesi olan iki kelime, İstanbul Boğaz’ının sularından bir yunusun ağzından kime varır?

Aryan’ın arayışı…

Ziya’nın tecrübe ettiği yaratıcı sıçrama ânı…

İkiliye, müşterek sezgilerinin eklenmesiyle olacaklar, gözlerimizin önünde buğulu gerçekliğe doğru yola çıkmıştır…

Allah’ın Piyonları

“Işığım yok benim ve pencerem, duvarlarımı yıktım, özgür bir ölüye dönmeden”

Bir piyon devleti uğruna neleri feda eder? Peki ya bir gazeteci, özel haber için neleri göze alır? Eylem Tok, toplumsal gerçekçi yeni romanıyla karşımızda. İnsanın hissettiği acıları okura aracısız aktarmadaki ustalığıyla tanınan Tok bu kez kalemiyle, unutulmuş semtlerin üstü çizilmiş gençlerini konuşturuyor. Hırpalanmış, hor görülmüş, kökünden koparılmış insanların “yırtmak” için neler yapabileceğini gözler önüne seriyor.
Gündemin sürekli değiştiği ve dudak uçuklatan türden haberleri dahi kanıksar hale gelen Türkiye, yine benzeri ancak filmlerde gerçekleşebilecek bir kurguyla koltuklarına kilitlenecek.

Yoksunluğun ve değersizliğin kol gezdiği İstanbul’un “en tehlikeli” mahallesi… Suç, şiddet ve uyuşturucu girdabının ortasında çocukluk arkadaşı üç bitirim delikanlı… Peşpeşe işlenen ve devletin parmağı olduğundan şüphelenilen 9 seri cinayet… Akıllara durgunluk veren bir olay örgüsü… Ve çaresizlik örgüsünün ölüm sessizliğiyle atılan ilmekleri: Gizli servisin maşa tetikçileri, ideolojik piyonlar, inancını kaybeden dindarlar, sansasyon peşinde koşan gazeteciler, ezildikçe erkekleşen erkekler…

Babadağlı Yusuf, Deli Hamza ve Taykurt… Vücutlarını birbirine siper edebilecek kadar harbi bu üç canciğer makûs yazgılarını değiştirmek istediler! Ama bilmiyorlardı ki kader cilvelidir. Bazen ağlarını öyle örer ki, birbiri için ölebilecek insanlar birbirlerini öldürebilirler.
Herkes kendini sorgulayacak ve doğruyu bulma uğraşına girecek, lakin doğru tektir, o da gerçektir! Kendinizle yüzleşme zamanı!

Devletin Kızı Lülü

Dik yamaçlara dikilmiş cılız meyve fidanları gibiydiler. Yapraksız ince gövdelerinden kimse anlamadı. Büyüyüp ne çiçekler açacaklarını, ne kokular yayacaklarını da… Gölgesinde ne misafirler ağırlayacak, hışırdayan yaprakları kimlerin içine huzur verecekti, kim bilir… Bir örnek siyah beyaz çubuklu kazaklar ve gri pantolonlarla dışarıdan bakan hemen anlar ve tanırdı ‘yuva çocuğu’nu. Yuva çocuğu demek, büyüdüğünde yaşam tarzı, hayata bakışı, konuşma şekli, giyim kuşamı birbirinden ne kadar farklı olursa olsun, bütün farklıklarına rağmen gerçekten ‘farklı’ sevenler demekti.

Farklı sevenlerdendi Lülü de… Lülü belki kırıklar biriktirirdi minik yüreğinde, safça ve sevgi dolu bakan gözlerinde… Belki görür de bakışlarından anlarlar ümidini taşıdı hep. İçinde hiç bitmeyen bir özlemi vardı bilinmeyene, terk edene, mecburen bırakmak zorunda kalana. Bir de mücadelesi vardı. Başına gelenlerin sorumlusu kendisiymiş gibi ‘karşısında’ olan herkesle…

Lülü Devletin Kızı kitabı, yuva ve yurt çocuğu olan bir kızın, Lülü’nün, gerçek yaşanmış hikâyesini konu alıyor. Ayrıca duygularını, düşüncelerini, üzüntülerini, kederlerini, zorluklarla mücadelesini, hayallerini, umutlarını ve her şeye rağmen küçücük mutluluklarını da…

İlgili Kitaplar

Modern Dünya Klasikleri Seti

₺70.00₺49.90

İNDİRİM

Sabahattin Ali 3’lü Set (Kutulu)

₺65₺19.90

İNDİRİM

Stefan Zweig 14’lü Mega Set – Kutulu – Edebiyat Seti

₺140₺49.90

İNDİRİM

Yaz Okuma Seti – 11

₺51.00₺29.90

İNDİRİM

Yaz Okuma Seti – 10

₺77.00₺29.90

İNDİRİM

Yaz Okuma Seti – 6

₺60.00₺29.90

İNDİRİM

Yaz Okuma Seti – 8

₺53.00₺29.90

İNDİRİM

Yaz Okuma Seti – 9

₺50.00₺29.90

İNDİRİM

Sepetiniz
PTT KARGO Ücretsiz Kargo Fırsatı
Whatsapp Sipariş