Zor Çocuk

₺25.55

Kitap Özeti

Kolay Sinirlenen, İnatçı ve Sürekli İtiraz Eden Çocukları Anlamak İçin Yeni Bir Yaklaşım!
Çığlıklar, dinmeyen ağlama krizleri, diretmeler, vurmalar, küfürler ve bunu takip eden okuldan uzaklaştırılma kararları, öğretmen şikâyetleri, huzursuz aile ortamı… Ne zaman geleceğini kestiremediğimiz bu krizler karşısında kendinizi çaresiz, tükenmiş hissediyorsanız… Evde verdiğiniz mücadelenin yanı sıra markette, restoranda, parkta size çevrilen bakışlardan bunaldıysanız… Çocuğunuza dair pek çok kişiden “İlgi çekmek istiyor”, “Damarımıza basıyor”, “Bir problemi var”, “Ailesi çok taviz veriyor” gibi ithamları duyuyor ve hatta içten içe kendinizi de çocuğunuzu bu şekilde suçlarken buluyorsanız…
Çocuğunuzu anlamak için bundan daha iyi bir zaman olmayacak; şimdi harekete geçin!
Sosyal, duygusal ve davranışsal zorlukları olan çocuklarla yıllarını geçiren Dr. Ross W. Greene, bu alanda yaptığı araştırmalar ve deneyimlerinden yola çıkarak çocuklarınızın neden bu şekilde davrandığına, bunu neyin tetiklediğine ve onlara çatışmadan nasıl yardım edebileceğinize dair çığır açıcı bir metot geliştirdi ve geleneksel ebeveynlik ve tedavi yöntemlerine meydan okuyan Greene’in bu çalışması onlarca dile çevrildi, pek çok aileye ve kuruma fayda sağladı.
Siz de bu davranışlara öncesinde müdahale edip pek çok atağın önüne geçebilir, dahası bunu çocuğunuzla iletişim kurarak beraber çözebilirsiniz. Kolay olmayacak. Hızlı olmayacak. Ama çocuğunuzun -ve kendinizin- iyi taraflarını gittikçe daha fazla görmeye başlayacaksınız.
Her çocuk şayet elinden geliyorsa iyi olanı yapar, siz ona sahip olmadığı becerileri öğrettiğiniz sürece. 

İlgili Kitaplar

Adım Adım Çocuklarda Cinsel Eğitim

₺38.00₺27.75

İNDİRİM

Aidiyet – Aile İle Bağlanma

₺36₺26.30

İNDİRİM

Cezasız Eğitim

₺37.50₺27.40

İNDİRİM

Güvenli Bağlanma

₺30₺21.90

İNDİRİM

Mahremiyet Eğitimi

₺30₺21.90

İNDİRİM

0-6 Yaş Çocuk Eğitiminde 100 Temel Kural

₺30₺21.90

İNDİRİM

7-14 Yaş Dönemi Çocuk Eğitiminde 100 Temel Kural

₺30₺21.90

İNDİRİM

Ergenlik Döneminde 100 Temel Kural

₺30₺21.90

İNDİRİM

Çocuk Eğitiminde 100 Temel Kural

₺30₺21.90

İNDİRİM

Sepetiniz
PTT KARGO Ücretsiz Kargo Fırsatı
Whatsapp Sipariş